חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

10 דברים שחשוב לדעת על ביטוחי בריאות פרטיים

ביטוח בריאות פרטי הוא ביטוח ייעודי המכסה הוצאות רפואיות למיניהן: תרופות מחוץ לסל הבריאות, ביצוע השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל, ניתוחים בחו"ל ובישראל, שירותי רפואת מומחים, בדיקות אבחנתיות מתקדמות ועוד. בישראל קיים 'חוק בריאות ממלכתי' המאפשר לכל אזרח במדינה לקבל שירותים רפואיים בסיסיים. לצד זאת, ישנם שירותיים רפואיים שאינם נכללים בסל הבריאות הבסיסי, אך הם כן קיימים במסגרתם של ביטוחי הבריאות הפרטיים.

הנה 10 דברים שחשוב לדעת על ביטוחי הבריאות הפרטיים:

 1. מול מי מבצעים ביטוי בריאות פרטי? סוכני וסוכנויות הביטוח בישראל הם אלו המורשים על פי חוק לשווק ולמכור לציבור המבוטחים את ביטוחי הבריאות הפרטיים. חשוב לדעת כי קיים מגוון נרחב של ביטוחי בריאות המוצעים ברמות שונות ובמחירים משתנים, ולכן קיימת חשיבות יתרה להתייעצות עם איש מקצוע.
 2. מהו ביטוח סיעודי? ביטוח סיעודי הוא ביטוח בריאות פרטי המעניק פיצוי כספי מסוים במימון טיפול במחלה סיעודית.
 3. מהו ביטוח תרופות? ביטוח תרופות הוא ביטוח בריאות פרטי נוסף המאפשר לקבל מימון מסוים עבור תרופות אשר אינן נכללות בסל הבריאות הממלכתי.
 4. מהי פוליסת ביטוח מחלות קשות? במסגרתם של ביטוחי הבריאות הפרטיים ניתן להצטרף לפוליסה מיוחדת הנקראת 'ביטוח מחלות קשות'. פוליסה זו מעניקה פיצוי כספי במקרה שהמבוטח מאובחן כחולה במחלה קשה מתוך רשימה הקיימת בפוליסה. מטרה העיקרית של הפוליסה היא לאפשר לחולה ולמשפחתו התמודדות כלכלית קלה יותר עם העלויות הגבוהות של הטיפולים וההוצאות הנלוות והמיוחדות שיש במקרים אלו.
 5. האם נכללים טיפולים בחו"ל? ביטוחי הבריאות הפרטיים כוללים בין היתר גם כיסויים מיוחדים עבור טיפולים המבוצעים בחו"ל. במסגרת הכיסוי הביטוחי הנ"ל, ניתן לבצע טיפולים מיוחדים וניתוחים אשר אינם ניתנים לביצוע בישראל ושבמקרה ולא יבוצעו – תישקף סכנה של ממש לחייו של המבוטח.
 6. באיזה גיל מומלץ להצטרף לביטוח בריאות פרטי? מומלץ להצטרף לביטוחי הבריאות הפרטיים בגיל צעיר. הסיבה לכך היא שככל שאנחנו צעירים יותר, באופן עקרוני אנחנו בריאים יותר, ונוטים לסבול פחות מבעיות רפואיות ובריאותיות. מבחינת ביטוח הבריאות, תינתן לכם הצעה לפוליסה משתלמת יותר אשר אינה תכלול החרגות כאלה ואחרות בשל הפוטנציאל שתחוו אירועים רפואיים שונים.
 7. כמה עולה ביטוח בריאות פרטי? כהמשך לסעיף הקודם, חשוב לדעת כי עלותם של ביטוחי הבריאות הפרטיים משוקללת על פי שני מרכיבים עיקריים:
  • מרכיבי הכיסוי הקיימים בפוליסה
  • גילו ולעיתים גם מצבו הבריאותי של המבוטח
 8. איך מחליטים אצל מי להיות מבוטחים? בטרם קבלת ההחלטה על הצטרפות לאחד מן הביטוחים הבריאותיים הפרטיים, חשוב שתוודאו כי חברות הביטוח המציעות אותם מאפשרות לכם לבחור במסלול ביטוחי גמיש. ככלל, קיימת תחרות גדולה בתחום ביטוחי הבריאות, ומשמעותו של דבר היא שיש לכם היצע גדול לבחור ממנו. על כן חשובה מאוד ההיוועצות עם איש מקצוע בתחום הביטוח לפני ההחלטה.
 9. אילו שירותים מיוחדים קיימים בביטוח בריאות פרטי? מרכיב נוסף ומרכזי בביטוחי הבריאות הפרטיים הוא ביטוח המכסה ניתוחים והשתלות, כולל השתלות ריאה, לב, כליה, לבלב וכבד, או כל מצב של שילוב בין כמה השתלות יחד (הנ"ל מתייחס גם לביצוע השתלות של מח עצם). ביטוחי הבריאות הפרטיים כוללים גם כיסוי עבור שירותים רפואיים אמבולטוריים. מדובר בכל אותם שירותים רפואיים שאינם במסגרת של אשפוזים בבתי החולים:
  • חוות דעת רפואיות (בארץ ובחו"ל)
  • ביצוע בדיקות MRI
  • ביצוע בדיקות היריון
  • טיפולי פיזיותרפיים והידרותרפיים
  • אבחון הפרעות קשב וריכוז ו/או לקויות למידה אצל ילדים
  • ועוד…
 10. אילו כיסויים נוספים קיימים? פרט לכיסויים המרכזיים, ביטוחי בריאות פרטיים יכולים לכלול גם כיסויים נוספים: טיפולי רפואה משלימה, טיפולים חלופיים לניתוח, שירות ביקור רופא ושירותים רפואיים נוספים.

מעוניינים להתייעץ עם איש מקצוע? השאירו פרטים בעמוד ביטוח בריאות פרטי ונחזור אליכם בהקדם

 

פוסטים נוספים