חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפים לחופשה בדקה ה-90

התייר הישראלי אוהב לטוס לחו"ל ועוד יותר אוהב לנצל מבצעים של הדקה ה-90 כדי לחסוך בהוצאות. יחד עם זאת, לא כולם יודעים איך עושים את זה בצורה נכונה ומאיפה מתחילים לתכנן.

בעשור האחרון נרשמה עלייה של 3.1% מדי שנה בכמות הישראלים שיצאו לחו"ל. 3.6 מיליון מהיציאות הן בדרך האוויר, לעומת 427 אלף בדרך היבשה ורק 80 אלף בדרך הים. בנוסף, בחודשים ספטמבר, אוקטובר ונובמבר ישנה יציאה לחו"ל של 310 אלף ישראלים בממוצע חודשי, לעומת 350 אלף בחודשים יוני עד אוגוסט. אלו כמובן החודשים החמים בענף התיירות הישראלי, בעיקר בגלל החופש הגדול מבתי הספר והגנים.

מכל אלו ניתן להסיק שהתייר הישראלי אוהב לצאת לחו"ל. עד כאן אין הפתעות. אבל יחד עם זאת, מסתבר שיש משהו שאנחנו מעדיפים אפילו יותר: לחסוך על זה כסף. לפי סקר שפורסם בשנת 2014, 87% מהישראלים מעידים על עצמם שיסכימו להחליף יעד של חופשה בתמורה לחיסכון של עד 50% מההוצאות. במילים אחרות, אנחנו מתפשרים הרבה יותר על אופי הטיול מאשר על התקציב.

מהי חופשה בדקה ה-90?

הסיבה למחירים הנמוכים על חופשות ספונטניות קשורה כמו תמיד לביקוש והיצע. באופן עקרוני, חברות תעופה ותיירות שנשארות עם מקומות פנויים בטיסה או במלון יעדיפו להציע מחירים נמוכים כדי למלא אותם. חוץ מזה, יש חברות שמוכרות חופשות בדקה ה-90 בתור מוצר מובנה. חברות אלו נעזרות באפליקציות ובאתרי אינטרנט כדי לאפשר הזמנה מהירה של חופשות ביעדים שונים ברחבי העולם.

עלייה בביקוש לחופשות ספונטניות נובעת גם בגלל היתרונות של האינטרנט. כיום כבר אפשר לבצע הזמנה אונליין מכל מקום, בלי להמתין ובלי לחכות לסוכן נסיעות. כל גולש הוא תייר פוטנציאלי והיצע האפשרויות כמעט בלתי מוגבל. הטיפ בהקשר הזה הוא מצד אחד לא להתפתות למבצעים שנראים יותר מדי טוב בשביל להיות אמיתיים, אך מצד שני להישאר עם אצבע על הדופק. אפשר להירשם לניוזלטר כמה חודשים לפני מועד מתוכנן לחופשה ולעקוב אחר פרסומים ברשתות חברתיות ואתרי קופונים.

איך מתכננים חופשה ספונטנית?

הבעיה היא שתכנון חופשה ספונטנית הוא לא פחות מסובך מהיערכות לקראת חופשה ארוכה. למרות שמדובר בדרך כלל על יציאה לחו"ל למספר ימים בלבד, עדיין יש כמה טיפים שחשוב להקפיד עליהם. קודם כל, אף פעם לא כדאי להמתין עם אישורי הזמנה ושריון המקומות. הזמינו את הדיל שנראה לכם אטרקטיבי ואל תנסו להמציא את הגלגל. סביר להניח שאתם כבר מכירים את המחירים המקובלים על חופשות בחו"ל ולא כדאי לפספס מציאות בגלל התמהמהות מיותרת.

שנית, יהיה לכם קל יותר למנוע עוגמת נפש אם תתחילו עם המשימות הבסיסיות. אחרי שהזמנתם את החופשה, חשוב מאוד לזכור לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל ולהוסיף חבילת טלפון כדי לא לקבל חשבון מוגזם. צרו קשר עם בייביסטר במידה ואתם מתכננים לנסוע לחופשה רומנטית עם בני זוג בלבד, ואל תשכחו פנסיון לכלב. אל תשאירו דברים לרגע האחרון וזיכרו שמה שזול עולה ביוקר.

הטכנולוגיה של היום מתאימה לנוסע הספונטני ותיירים כבר לא מפחדים להקליד את מספר כרטיס האשראי שלהם כדי להזמין מקום במלון, בטיסה ובאטרקציות. אפשר לבצע את ההזמנה באמצעות הנייד ולא צריך לשבת שעות על המחשב. לחילופין, הדבר היחיד שכן חשוב לעשות הוא לקבוע סדר עדיפויות. בחופשה ספונטנית וקצרה אין מקום להתלבטויות מיותרות. רצוי לבדוק מראש את רשימת האטרקציות הפופולריות ביעד ולהחליט ממה מתחילים. כך עומדים בלוח הזמנים וחוזרים לארץ עייפים אך מרוצים.

פוסטים נוספים