חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הארכת תוחלת חיים וביטוח סיעודי

הידעתם!

  • תוחלת החיים בישראל עלתה ב-9 שנים מאז תחילת שנות ה-80 ועד היום
  • תוחלת חייהם של הגברים בישראל ממוקמת במקום הרביעי בעולם המערבי עם 80.2 שנות חיים בממוצע
  • תוחלת חייהן של הנשים בישראל עומדת בממוצע על 84 שנות חיים

עם כאלו נתונים ומספרים זה הזמן לדעת יותר על חשיבותו של הביטוח הסיעודי בעידן בו תוחלת החיים עולה, וככל הנראה תמשיך לעלות.
 
העלייה בתוחלת החיים הינה תופעה כלל-עולמית, והיא מעידה על התפתחותו של ענף הרפואה בעידן המודרני.
במדינת ישראל, לעלייה המתמדת בתוחלת החיים מאז סוף שנות ה-70 ועד היום, ישנן לא מעט השלכות המשפיעות על תחומים שונים בחיינו, לרבות, שוק העבודה, גיל הפרישה והפנסיה, מערכת הבריאות, התחום הביטוחי ועוד.

מי נחשב לאדם במצב סיעודי?

מבין כל תחומי החיים המושפעים מהעלייה המתמדת בתוחלת החיים בישראל, תחום ביטוחי הסיעוד בישראל מהווה את אחד מהתחומים המחייבים את מלוא תשומת ליבנו, וזאת לנוכח העובדה שכבר היום, כ-30% מאוכלוסיית ישראל בגילאי 80 ואילך מוגדרים כחולים סיעודיים!!
 
ההגדרה של "מצב סיעודי" בישראל קובעת: כל אדם אשר אינו מסוגל לבצע (בכוחות עצמו) מספר פעולות יומיומיות כגון: שתייה, אכילה, שליטה בסוגרים, שכיבה, קימה, הליכה ויכולת להתפשט או להתלבש, יוגדר כחולה סיעודי.
מכיוון שהגדרת אדם מסוים כחולה סיעודי עומדת ביחס ישיר לגילו הכרונולוגי, ומכיוון שהעלייה בתוחלת החיים תוביל לכך שיותר ויותר אזרחים במדינת ישראל יאלצו להתמודד עם מצבי סיעוד, שלהם או של אחד מקרוביהם, קיימת חשיבות עליונה לנושא הביטוח הסיעודי.

מספר מילים על הביטוח הסיעודי

פוליסת ביטוח סיעודי מופעלת במקרים בהם המבוטח הוגדר במצב סיעודי. הפוליסה הינה אישית והיא נרכשת על ידי המבוטח עצמו. הפוליסה הכרחית משום שבמקרה של מצב סיעודי, הטיפול הרפואי הנדרש איננו מהווה חלק מהשירותים הרפואיים המוענקים לאזרחי המדינה במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. כפועל יוצא מכך, המדינה מטילה את מלוא האחריות הטיפולית על בני משפחתו של החולה הסיעודי, ולמעט סיוע חלקי היא איננה נוטלת חלק במימון הטיפולים הרפואיים.
 
על פי משרד האוצר, עלות טיפול חודשית למאושפז באופן פרטי במוסד סיעודי נעה בין 10,000 ₪ ל-20,000 ש"ח, וזאת בהתאם לצרכי הטיפול. עלות זו מהווה, ברוב המקרים, נטל כלכלי לא מבוטל עבור בני משפחתו של החולה הסיעודי, ולכן הפוליסה, המאפשרת למבוטח או בני משפחתו, לקבל פרמיה חודשית לצרכי מימון הוצאות הטיפול, מהווה מעין "גלגל הצלה" כלכלי.
 
בדומה לכל תחום ביטוחי אחר, גם רכישת פוליסת ביטוח סיעודי מחייבת אתכם לבחון את תנאי הפוליסה ותנאי ההשתתפות במימון הוצאות הטיפול במקרה הצורך.

ביטוח סיעודי בהתאמה אישית

מדנס מעמידה לרשותכם מסלול ביטוחי המותאם לצרכים האישיים של כל מבוטח. המסלול הורכב על ידי אנשי מקצוע, המומחים בתחום הסיעודי, מטעם החברה. הפוליסה של מדנס מבטיחה פיצוי כספי בעת הפעלתה, וכפועל יוצא מכך, מאפשרת לכל מבוטח לשמור על עצמאותו בכל הנוגע למימון הוצאות הטיפול.
 
חשוב שתדעו: פוליסת ביטוח סיעודי מכסה גם מצבים סיעודיים שנגרמו עקב תאונת דרכים, תאונת עבודה, מחלת אלצהיימר ותשישות נפש.

פוסטים נוספים