חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סוכן ביטוח? כדאי שתהיה בטוח!

תפקידו של הסוכן הוא לנהל את המערכה עבור לקוחותיו, לעמוד בתווך בין חברת הביטוח ללקוח, תוך שהוא מאפשר למבוטחיו למצות באופן מקסימאלי את הפוליסה שברשותם

ביטוח הוא תחום מסועף ומורכב, הכולל מגוון רחב של תכניות ביטוח המוצעות לנו בתחומים חשובים כגון רכב, פנסיה, עסקבריאות ועוד. כל חברת ביטוח מציעה את התכניות שלה, עם היתרונות שלה לצד חסרונות של חברות אחרות מתחרות. כשאדם מהיישוב מעוניין לרכוש פוליסה, הוא נמצא בעלטה. כמות האינפורמציה האינסופית המוצגת לו טרם רכישת הפוליסה, המושגים הלא מוכרים וההסברים המפורטים – כל אלו ועוד מקשים עליו בקבלת החלטה משמעותית זו.

כתוצאה מכך, מבוטחים רבים לא טורחים להבין לעומק את תנאי הפוליסה. בעת משבר, הם מגלים שהפוליסה שרכשו לא מתאימה לצרכיהם והם עומדים מול שוקת שבורה בהתמודדותם כנגד חברת הביטוח.

בעיה פותרים עם מומחה

כשאנו מתמודדים עם סוגיות שונות בחיינו, אנו ניגשים למומחים בתחום. בעיה בריאותית? נלך לרופא מומחה; בעיות לימודיות? ניקח מורה פרטי; בעיות עם הרכב? ניגש למוסך מורשה.

בתחום הביטוח, המצב לא צריך להיות שונה. כשרוכשים פוליסות ביטוח, אנו זקוקים לגורם מקצועי בעל ידע בתחום. אדם שמבין את הרכב הפוליסה ומודע למשמעות האותיות הקטנות, מי שלוקח בחשבון את הצרכים העתידיים של הלקוחות ואת ההשלכות של ההיסטוריה הרפואית.

התנהלות ישירה מול חברת ביטוח אינה פשוטה: מילוי טפסים, ביורוקרטיה, בחינת זכאות ועוד. תפקידו של הסוכן הוא לנהל את המערכה עבור לקוחותיו, לעמוד בתווך בין חברת הביטוח ללקוח, תוך שהוא מאפשר למבוטחיו למצות באופן מקסימאלי את הפוליסה שברשותם.

קשר אישי – יתרון עצום

חייב להיות צד נוסף שיראה את כל התמונה, מעין סנגורו של הלקוח מול חברת הביטוח – בבחינת “אין נותנים לחתול לשמור על השמנת”. הפוליסה יכולה להיות טובה בתנאיה, אך ברגע האמת קיימים מקרים רבים בשטח האפור. כדוגמת מקרים שלא מאושרים על ידי חברת ביטוח, אשר אם לא יהיה סוכן מומחה בתחום בתווך לא ניתן יהיה לבחון אותם, להילחם עליהם ולדאוג לאישורם.

תפקידה של חברת הביטוח הוא לנהל את הסיכון, ותפקידו של הסוכן הוא לנהל את התביעה.

סוכן הביטוח פועל, בראש ובראשונה, כדי לשמור על האינטרסים של המבוטחים. על כן, הקשר האישי של הסוכן עם מבוטח מרגע רכישת הפוליסה ועד לרגע התביעה הוא יתרון עצום ללקוח.

עמלה מוגזמת – מצג שווא

שירות הניתן ישירות מחברת ביטוח אינו אישי כמו שירות הניתן באמצעות סוכן.

כשרוכשים ביטוח ישירות מחברה צריך לקחת בחשבון כי בזמן אמת יאלצו המבוטחים לעיתים להתמודד בכוחות עצמם מול המערכת הגדולה של חברות הביטוח ומול האותיות הקטנות שבפוליסות.

חברות הביטוח הישירות מציגות מצג שווא, לפיו סוכני הביטוח נהנים מתגמולי עמלות מוגזמים. בפועל, סוכן הביטוח משווק ללקוחותיו פוליסת ביטוח במחיר זהה ואף מופחת, במיוחד בסוכנויות גדולות המקבלות הנחות מיוחדות ללקוחותיהם.

פוליסה קולקטיבית – סוכן ביטוח הוא הכרח

במקרה של טיפול בפוליסות קבוצתיות מתעצמים יתרונותיו של הסוכן.

  • סוכן הביטוח אינו בא במקום היועץ. תפקיד היועץ הוא לבנות את הפוליסה; תפקיד הסוכן הוא לדאוג לתפעולה (גביה, דוחות), להעניק שירות ולטפל בתביעות. במקרה של פוליסות קולקטיביות, התפעול מורכב יותר ויש לוודא, מדי חודש, כי אף מבוטח לא נופל בין הכיסאות
  • יש צורך לשווק את ההטבה הגדולה שנותן המעסיק. זאת על מנת שהעובדים יעריכו אותה, יבינו אותה ויצרפו את בני משפחתם. פעולות השיווק, הצירוף, ההשוואות לעובדים מול פוליסות אחרות שברשותם יכולות וצריכות להיעשות באופן פרונטלי ואישי
  • בעת עזיבת חברה, מוצעת לעובדים הפורשים מעבר לפוליסה פרטית, המקבילה בכיסוייה לפוליסה הקבוצתית ברצף ביטוחי (דהיינו, ללא בחינת המצב הרפואי הקיים) . במידה ולא נוכח סוכן בשלבי העסקה, התהליך עלול שלא להתבצע באופן יסודי ומסודר. המעבר מאוד חשוב לשמירת זכאות העובדים העוזבים. במידה ולא יעשו כן, יצטרכו לעבור תהליך מחודש של הצטרפות, הכולל בחינת מצבם הרפואי (חיתום מחדש)

 רק סוכן יכול לפנות לכל פורש ופורש, להיפגש עמו ולהציע לו תכנית המותאמת לצרכיו.


הכותבת הינה סמנכ”ל שיווק ופיתוח עסקי במדנס

פוסטים נוספים