חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מקומות בעולם שגבו קורבנות רבים

העולם שלנו יכול להיות מקום מסוכן מאד, ומוות מזקנה, אפילו היום הוא רחוק מלהיות מנת חלקם של אנשים רבים. לאורך ההיסטוריה ועד היום, בכל רחבי העולם מתרחשים אירועים שונים, חלקם כתוצאה מאיתני הטבע, חלקם מיד האדם. אירועים בעלי אופי שונה, חד פעמים, או באופן רציף, אלה גובים קורבנות רבים ומשנים את פני הדברים והם כותבים את דפי ההיסטוריה.
 
ככלל שמתקדמת הציוויליזציה, כך עצמת ההדף וההחרפה האקספוננציאלית שמתרחשת באירועי חורבן מבודרת ומצומצמת יותר, ובכל זאת, עד היום לא הצליח האדם להתגבר על מה שנראה כמו חלק בלתי נפרד מקיומו של כדור הארץ והאבולוציה שלנו- אובדן חיי אדם המוני.
 
עוד בשנים האחרונות ידע העולם אירועים טראגיים ודרמטיים. מפצצת האטום בהירושימה, עד לזיהום הרדיואקטיבי בצ'רנוביל, הצונאמי באוקיאנוס ההודי, סין שידעה רעידות אדמה קטלניות לאורך כל ההיסטוריה, סופות הטורנדו שמתחוללות בארצות הברית מדי שנה, רבע מליון בני האדם והספירה עוד נמשכת בקרבות בסוריה, ועוד ועוד.
 
כיום מצליחים לחזות חלק מהאירועים השונים ובעוד שרבים מהם אינם ניתנים לעצירה, מי שמתאפשר לו, יכול כמובן להימנע מהם. כך או כך, העולם אינו עוצר, ועם תום האסון מתחיל תמיד תהליך שיקום שמציג את הצד השני של הטבע ובני האדם. במרבית המקרים, אזורים שחוו אסון חווים פריחה וצמיחה לאחר מכן, וזהו כמובן גלגל החיים.
 
להגיע למקום שיש בו עדות פיזית למאורע היסטורי בקנה מידה כה גדול הייתה מאז ומעולם חוויה מושכת לאדם ומקומות שידעו אסון משכו אליהם תמיד תיירים מרחבי העולם כולו.

למטייל

סכנות יכולות להיות מסוגים שונים וקורבנות חיים עלולים להיות מסיבות שונות. איתני טבע, תנאים סביבתיים, דמוגרפיים ונסיבות נוספות גובות אין סוף קורבנות חיים ברחבי העולם כולו, והסכנות אורבות למקומיים כמו גם לתיירים שמגיעים לאזורים המסוכנים. יחד עם זאת, חלק לא מבוטל מהמקומות היפים ביותר בעולם ממוקמים בתנאים ונסיבות מסוכנות למדי- החל מאזורי מחלוקת, סביבות עירוניות סואנות עם רמות פשיעה גבוהות, דרך מקומות עם תנאי טבע קיצוניים ועד לאזורים המוגדרים כמדינות עולם שלישי.
 
אם אתם רוצים להבטיח את שלמותכם, מוטב להתרחק ממקומות כאלה לחלוטין. זה נכון שאי אפשר להימלט מהסכנה באופן מוחלט, אבל אפשר ובהחלט מומלץ להקטין את מידת הסכנה שמצפה לכם. אולי החשוב מכל לתייר בעולם הוא לבטח את עצמו, גם ביעדים הבטוחים ביותר, לא כל שכן אם הוא בוחר ביעד שידע אסונות, לבטח אם הוא מסוכן בהגדרה. פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל היא בגדר חובה בכל מצב שבו עולים על מטוס וטסים אל מחוץ לגבולות המדינה, כאשר גם אותה חשוב להתאים לאופי הנסיעה.

לאן לא כדאי להגיע?

גם למלאי העוז כדאי להמנע מלהגיע למקומות כמו לב הפאבלות בברזיל, האיטי מוכת הגורל, סיודאד חוארז שנמצאת על גבול מקסיקו עם ארצות הברית וחולקת את תואר ה"כבוד" כ"בירת הרצח העולמי" יחד עם סן פדרו סולה שבהונדורס, בה נרצחים כ-20 אנשים מדי יום, ודרכה עוברים 80% מסך כל הקוקאין המופץ ברחבי העולם.
 
ועם זאת, גם מקסיקו וגם ברזיל תופסות מקום מכובד בראש טבלת היעדים החמים ביותר מבחינת תיירי העולם כולו, ויש לא מעט אזורים בטוחים מאד המאפשרים ליהנות משפע גן העדן שיש למדינות אלה, ללא סכנת חיים. בו בזמן, חובבי האדרנלין יוכלו לתרגל לא מעט חוויות אקסטרים, בקלות ובזול, בתנאי כמובן שרכשו ביטוח נסיעות לחו"ל.
 
כשמדברים על מקומות שגבו קורבנות רבים אי אפשר להתעלם מנחשולי הענק, סופות הטורנדו, התפרצויות הרי געש ויתר תופעות הטבע שחלקן פוגעות באותם המקומות מדי שנה, פעם אחר פעם. המתוקשר ביותר בשנים האחרונות, ואחד הקשים ביותר שידעה האנושות בעידן המודרני היה רעש האדמה שהתרחש
 
באוקיאנוס ההודי ובעקבותיו הגיעו גלי הצונאמי האימתניים שגבו על פי ההערכות למעלה מ 300 אלף קורבנות. גם הצונאמי שהכה ביפן והיה למאורע הקשה ביותר שידעה יפן ב 140 השנים האחרונות, בעקבות רעש האדמה שהוגדר בדרגה 9 וגבה כמעט 16 אלף הרוגים.
 
בהקשר לאיתני הטבע מוזכרת שוב האיטי שספגה לא מעט זעזועים וקורבנות בעקבות רעש האדמה הגדול בשנת 2010.
 
ניו אורלינס היא העיר הגדולה ביותר בלואיזיאנה ובהוריקן קטרינה שהגיע ב 2005 ספגה נזקים קשים, עם מניין הרוגים שעמד על כמעט 2000 בני אדם. פגיעתו של ההוריקן בעיר והשלכות האסון הכתירו את ההוריקן לאחד הקשים בתולדות המדינה.
 
בעשורים האחרונים, יבשת שלמה שנמצאת במצב מלחמה מתמיד היא לא אחרת מאפריקה, שבה רצח עמים שלמים מתרחשים באופן קבוע, עם כמה מקומות מסוכנים במיוחד, ביניהם מוגדישו שבסומליה שנמצאת בעיצומה של במלחמת אזרחים. קינשאסה שברפובליקה הדמוקרטית של קונגו המכונה גם כעיר הפשע
 
הגדולה ביותר בכל אפריקה, אשר נמצאת גם היא תחת מלחמת אזרחים עוד משנת 1996, ועל אף ההסכם שנחתם ב 2003, המתיחות כמו גם מצב הפשע עדיין מרקיעים שחקים.
 
בשנים האחרונות, ממש בסמוך אלינו, מתרחשת מלחמת אזרחים עקובה מדם. סוריה שהסערה בה רק גועשת ועולה נמצאת תחת אש בלתי פוסקת, גבתה עד כה קרוב לרבע מליון בני אדם.

ולאן בכל זאת שווה להגיע?

אומרים שברק לא מכה באותו המקום פעמיים, וזה גם כנראה מה שמאפשר לנו להרים את הראש ולהמשיך את החיים, זה כולל גם התגברות על הטראומה וחזרה למקומות שידעו אסונות, תאילנד מישהו? אנחנו כבר כמעט ולא זוכרים בכלל את מה שהתחולל שם רק לפני עשור קצר. העולם המודרני מאפשר תהליכי שיקום מהירים ובמרבית המקומות בהם התרחשו אסונות קולוסאליים היה שיקום מהיר ופריחה מחודשת.
 
כמובן שלצד הסכנה שאינה בשליטתנו, מקומות רבים ברחבי העולם שהסכנה לא זרה להם מאפשרים גם מידה רבה של שליטה עליה.
 
הגרייט ברייר ריף, הלו היא שונית המחסום הגדולה שנמצאת מול החוף המזרחי של אוסטרליה, היא שונית האלמוגים הגדולה בעולם, והיא בהחלט גדולה, מרהיבה ומהווה אטרקציה אדירה לחובבי העולם התת ימי, וגם לכאלה שהם לא. מדובר על שונית אלמוגים יפהפייה, אלא שריף האלמוגים שנשמע תמים לחלוטין הוא אחד המקומות המסוכנים לאדם, מהסיבה הפשוטה שהוא גם מקום מגוריהם של כמה מהיצורים המסוכנים ביותר בעולם, ביניהם מדוזת הקופסא הקטלנית.
 
מקום נוסף שהסכנה בו היא מאד נשלטת, לא בקלות, אבל באופן שהופך את המקום המדהים לנגיש, יחסית, הוא אנטרקטיקה שבחורף הטמפרטורה צונחת עד ל 90- מעלות צלזיוס. ערבות הקרח האינסופיות, צורות החיים שמצליחות להתקיים בתנאים הלוו והחוויה הימית שכוללת שבירת הקרח הם בהחלט חוויה חד פעמית. חובבי האדרנלין ייהנו ממנה גדושה ביותר של ההורמון שיופק בשפע אל מול התנאים הקיצוניים, ואוהבי המסעות יבטיחו לעצמם מסע ייחודי של פעם בחיים.
 
סרנגטי היא סוואנה ענקית באפריקה המשתרעת על פני כ 60 אלף קמ"ר בקניה ובטנזניה. שתי המדינות הן מדינות מסוכנות גם מפאת פשיעה ואלימות רבים וגם בגלל מחלות רבות וקטלניות שנפוצות בהיקפים רבים בשתי המדינות. למרות זאת, ובהקפדה על כללי זהירות, אפשר להישמר מפני הסכנה וליהנות מאחת משמורות הטבע המדהימות ביותר בעולם. בשמונה מיליוני חיות וזנים שונים, כששם גם מתרחשת הנדידה היבשתית הגדולה ביותר ברחבי העולם כולו. היא מתרחשת מדי שנה, פעמיים בשנה במסע לא פשוט עבור הפרסתנים שעושים אותו.
 
לא משנה לאן תתנו למסע שלכם לקחת אתכם, זכרו שהאחריות לביטחון האישי היא רק שלכם, ובמעט המקומות שאפשר, צריך לקחת את השליטה לידיים. זה כולל היערכות נכונה, נקיטת אמצעי הזהירות הדרושים וכמובן פוליסת ביטוח שתכסה את מקרי החירום.

פוסטים נוספים