חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפים לטיול בפריז

נדמה כי פריז היא אחת הערים האירופאיות עליהן יש הסכמה שהיא בגדר קונצנזוס – מדובר בעיר רומנטית, המגלה את קסמיה במיוחד לזוגות אוהבים. אך לא רק אוהבים ימצאו עצמם שם. בעיר פריז אטרקציות לרוב, והיא משופעת בשלל אתרים, פינות בילוי ומקומות מיוחדים. האווירה בעיר נעימה, עוטפת ומקבלת ותיירים המגיעים אליה מעידים שהם חשים בחום ואהבה מצד העיר עצמה, ולמרות המיתוס הרווח, גם מצד תושביה. בניגוד לאתרי התיירות המובהקים והמוכרים, ישנם הרבה מקומות בילוי בפריז המוכרים בעיקר למקומיים, ודבר קיומם לא מופיע במדריכי התיירים. כאשר מגלים את המקומות האלה ומגיעים אליהם אפשר להרגיש את פריז האמיתית, להתמזג עם העיר ולהתאהב בה כל פעם מחדש. אז איך תטיילו בפריז כמו המקומיים?

מעל, מתחת וליד נהר הסיין

נהר הסיין מספק אינספור מקומות שלא צריך לעשות בהם דבר מלבד לשבת, לצפות בבנייני העיר היפים, להסתכל על המים הזורמים, לקרוא ספר או עיתון או פשוט להשתלב בתפאורה. גשר האומנות (Pont des Arts) הוא גשר מיוחד במינו, בו לא קיימת תנועת כלי רכב ומקובל מאוד לשבת בו ולארגן ארוחת פיקניק. גם זוג בחופשה רומנטית יחוש לבד בעולם על הגשר, כשאורותיו המנצנצים של מגדל אייפל המפורסם מאותתים מרחוק וגלי הנהר נשברים תחת הגשר ומתנגשים בספינות השטות בנהר.

ללכת לאיבוד בין הסמטאות הצרות

רובע המארה (Le Marais) מציע אופי שונה של נוף ותפאורה בדמות בתים צפופים של אומנים מפורסמים. כאשר יורדים מתחנת הרכבת התחתית לא צריך לחפש מסלול מסודר או אתר מסוים, ניתן פשוט לתת לרגליים לשאת את הגוף בין הסמטאות, הרחובות הצרים, הגינות הירוקות בינות לבתים והמוזיאונים הקטנים שנחשבים לפחות פופולריים או תיירותיים. האווירה בבתי הקפה לא תשווה לאווירה בשום מקום אחר, השקט והשלווה ממכרים וברגע שמגיעים – כמעט שאי אפשר לעזוב את הרובע.

לשוטט ליד רחובות מפורסמים

ברובע החמישי שוכן רחוב מופטארד (Rue Mouffetard) – רחוב אשר נודע בבתי הקפה, המסעדות, השווקים והחנויות שבו. מה שרבים לא יודעים הוא שהרחוב מתחיל בכיכר קטנה ומקסימה (Place Contrescarpe), שבה בתי קפה קטנים המציעים מבחר של מנות מזון ומשקאות אופייניים. כאשר יושבים בבתי קפה אלה מרגישים כמו פריזאים אמיתיים ולא כמו תיירים שהגיעו ממקום אחר.
 
החלטתם לטוס לפריז? אל תשכחו להפעיל ביטוח נסיעות לחו"ל. כל התוכניות לביטוח נסיעות לחו"ל באמצעות מדנס כוללות שירותי עזרה ומוקדי חירום הפועלים במשך 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה.

פוסטים נוספים