חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיסוי תרופות בחו"ל

נטילת תרופות בעת הטיול בחו"ל אינה בהכרח בעייתם רק של אלו הנוטלים תרופות באופן קבוע. גם אלו מאיתנו שלא סובלים מבעיה רפואית קבועה, עלולים למצוא את עצמם במצב בו הם זקוקים לתרופות, עקב תאונה, פציעה או מחלה פתאומית אשר תקפה אותם בעת הנסיעה לחו"ל. החשיבות של נטילת תרופות אלו היא לעתים קרובות עליונה, מכיוון שתרופות אלו הן לעתים מצילות חיים. אז איך אפשר להתמודד עם מצבים רפואיים מורכבים בעת הנסיעה לחו"ל?

למה כדאי לעשות ביטוח רפואי בנסיעה לחו"ל?

גם מי שאינו מתמודד עם בעיה רפואית קבועה, תמיד יכול למצוא את עצמו בסיטואציה לא נעימה. מחלה, פציעה או כל סוג של תאונה אקראית הן בהחלט תרחישים אפשריים כאשר נוסעים לחו"ל. במדינות רבות, העלות הכספית של טיפולים רפואיים גבוהה מאוד, ואפילו ביטוח בריאות הנעשה בחו"ל עלול להגיע לעלויות אסטרונומיות, להבדיל למשל מביטוחי הבריאות בישראל, בה קיים חוק הבריאות הממלכתי המאפשר לכולם לרכוש ביטוח בריאות במחיר נמוך מאוד.

תרחיש כגון תאונה, יכול לקרות בכל רגע גם בחו"ל ולכן, ביטוח רפואי לנסיעה לחו"ל בהחלט יכול להיות חסכוני לכיס שלנו מצד אחד, אך גם מציל חיים מצד שני. הרפורמה החדשה בביטוחי הנסיעות לחו"ל מאפשרת לכל אדם לרכוש פוליסה בסיסית זהה מכל חברת ביטוח, עם אפשרות להוספה של סעיפים נוספים בחוזה, לפי רצונו של הלקוח ושיקול דעתה של חברת הביטוח.

כיסוי תרופות בחו"ל

חלק מהכיסויים הרפואיים אשר מציעה פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, כוללים כיסויי הוצאות על תרופות שונות, במצבים שונים. במקרה שלא בוצע אשפוז של הלקוח, הפוליסה מציעה כיסוי תרופות ללא מרשם אשר נרכשו בחו"ל וגם כיסוי תרופות שנקנו בחו"ל לפי מרשם רופא. גם במקרה שבו אושפז המבוטח, מציעה הפוליסה כיסוי לתרופות מרשם ותרופות ללא מרשם. חלק חשוב נוסף בכיסוי התרופות בחו"ל, הוא ביטוח השיניים, המציע למבוטח כיסוי טיפולי ותרופתי במקרה חירום הנוגע לרפואת שיניים. הפוליסה יכולה גם להציע כיסוי תרופתי על תרופות שנרשמו למבוטחת על הריון (עד שבוע 12) אשר התגלה בעת השהייה בחו"ל.

כיסוי זה הכלול בפוליסת ביטוח הנסיעות לחו"ל תקף אך ורק למקרי רפואה שאינם קשורים למצב רפואי קיים, אלא רק למצבים פתאומיים שאירעו בחו"ל.

יש לשים לב שבחברות ביטוח מסוימות קיים גבול אחריות מקסימאלי לכיסוי הניתן לרכישת תרופות.

ומה לגבי תרופות הניטלות בדרך קבע?

אנשים רבים סובלים ממונח הנקרא "מצב רפואי קודם" – מדובר, למעשה, על מחלה, פציעה או כל בעיה רפואית מתמשכת אשר קיימת אצל המבוטח, ממנה סבל טרם נסיעתו לחו"ל וכמובן הייתה מאובחנת על ידי רופא. החמרה במצב רפואי קודם מוגדרת כשינוי לרעה במצב בריאותו של המבוטח, עקב מצבו הרפואי הקודם, כאשר המבוטח אינו היה יכול, מבחינה רפואית, לדחות את הטיפול בו עד שובו ארצה.

רבים מהאנשים הסובלים ממצב בריאותי קודם, נוטלים תרופות באופן קבוע ואף עלולים להזדקק לתרופות כאלו או אחרות, במצב של החמרה במצבם הרפואי הקודם. על כן, ניתנת למבוטח האפשרות לרכוש הרחבה לפוליסת הביטוח שלו, הכוללת בתוכה כיסויים על הוצאות מיוחדות, כגון תרופות, אשר המבוטח עלול או עתיד להזדקק להן עקב מצבו הרפואי הקודם, או עקב החמרה במצבו הרפואי הקודם.

הרחבה זו מומלצת לכל מי שמשתמש בתרופות באופן קבוע, חולה במחלה כרונית מסוימת ו/או נמצא במעקב רפואי או השגחה רפואית.

פוסטים נוספים