חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביטוח סייבר

מהי מתקפת סייבר?

דמיינו לרגע כי החברה שלכם נמצאת תחת מתקפה של האקר הפורץ למאגרי המידע שלכם ומעתיק מידע כגון כרטיסי אשראי, פרטיים אישיים וחסויים של לקוחותיכם, עובדיכם או מידע רפואי אישי ורגיש ביותר.
בנוסף, מה תעשו כאשר תגלו שאתר האינטרנט שלכם קרס כתוצאה מהפריצה ואינכם מסוגלים לקבל פניות של לקוחות, הזמנות של מוצרים או לחייב כרטיסי אשראי, ומה תעשו כאשר הטלפונים יתחילו לצלצל מלקוחותיכם שנפגעו כאשר פרטיהם הרגישים נלקחו מכם ולקוחותיהם נפגעו.
מתקפה זו נקראת מתקפת סייבר (Cyber), או גם לוחמה קיברנטית.
תסריט אימים זה איננו לקוח מסרט מדע בדיוני אלא לצערנו הפך להיות תסריט אמת שכבר ארע לא אחת לחברות גדולות ולגופים ממשלתיים בישראל ובעולם.

דוגמאות למתקפות סייבר מפורסמות:

  • אתר הפייסבוק נפרץ ונחשפו פרטי 87 מיליון משתמשים (2018)
  • נפרץ המאגר הביומטרי ההודי Aadhaar – פרטי המאגר היו זמינים לרכישה ברשתות החברתיות (01/2018)
  • נפרצה מערכת רשת מלונות מריוט ונגנבו פרטי חצי מיליארד לקוחות הרשת (2018)

לצד חברות גדולות וידועות, ההאקרים אינם פוסחים גם על חברות קטנות ובינוניות ואולי אף מתעניינים בהן יותר, בגלל הסבירות שלאותן חברות אין את המשאבים ואת אמצעי ההגנה כנגד מתקפות סייבר על המערכות שלהן ולעיתים אינן דואגות לבטח את עצמן בביטוח סייבר.
בעצם, כמעט בכל חברה קיים כיום סוג של חשיפה ללוחמת סייבר. החל באוניברסיטאות ומוסדות לימוד האוגרים מידע רב על הסטודנטים שלהם, דרך מוסדות רפואיים כגון בתי חולים וקופות חולים וכלה בחברות אשראי, בנקים, אתרי מכירות למיניהם, בעלי מקצועות חופשיים וכל גוף שפעולותיו או הכנסותיו מבוססות על מחשב המחובר לאינטרנט. האיום של מתקפות האקרים – בין אם המניע שלהם הוא כלכלי, פלילי, אנרכיסטי או פוליטי – הולך ומחמיר במיוחד בישראל וכיום מיטב המומחים בתחום מודים כי כבר בלתי אפשרי למנוע את החדירה באופן מוחלט.

מהו ביטוח סיכוני סייבר?

ביטוח סיכוני סייבר הינו מוצר שקיים בשוק ונועד להגן בפני מגוון החשיפות הנובעות מפריצה אפשרית למאגרי המידע של העסק המבוטח.

מה כולל ביטוח סייבר?

  • כיסוי ביטוחי מפני תביעות המוגשות על ידי צדדים שלישיים (כגון ספקים, לקוחות וכו')
  • כיסוי בגין נזקים שנגרמו בעקבות חדירה של האקרים למערכות המחשב, נזקי וירוסים, בעיות של זכויות יוצרים וקניין רוחני, הפרת הפרטיות ועוד
  • כיסוי עבור נזקים הנגרמים לרוכש הפוליסה (צד ראשון) וכן נזקים הנגרמים במישרין לעסק (כמו אובדן הכנסה כתוצאה מנפילת מערכות המחשב, סחיטה, ניהול משברים והוצאות בהעסקת חברות יחסי ציבור וכדומה)

פוליסות הביטוח הסטנדרטיות הקיימות כיום (ביטוח עסק, אחריות מקצועית, צד שלישי, נושאי משרה ודירקטורים וכו') אינן מכסות אתכם בפני מתקפות סייבר וביום תביעה הנכם חשופים ללא מענה ביטוחי.

היתרונות ברכישת ביטוח סיכוני סייבר:

  1. הכיסוי רחב יותר משנדמה לכם – ניתן לרכוש כיסוי בגין נזקים שייגרמו למבוטח (צד א') ולצדדים שלישיים כתוצאה משימוש במידע כגון פגיעה במוניטין, הוצאות טיפול במשבר, נזקים פיננסיים וכו'
  2. ניהול סיכונים וטיפול במשברים – בעבודה משותפת עם המבטחים ניתן לצמצם חשיפות ולהעביר חלק ניכר מהסיכון אל המבטחים תמורת פרמיה
  3. גם במידה ואין לחברה אתר משלה אך היא נעזרת בשירותי מחשב, שירותי ענן או אף משתמשת בשרת חיצוני – עדיין יש לה חשיפות רבות הניתנות לביטוח
  4. ביטוח סייבר הינו ביטוח בר השגה (לא יקר כפי שניתן לחשוב) ומומלץ מאוד לקבל הצעה כבר היום לעסק שלך

לסיכום, כמו שכל עסק מבטח את עצמו כנגד סיכוני אש ופריצה העלולים לגרום לנזק כספי והפסקת הפעילות העסקית, כך בעידן הדיגיטלי של היום על כל עסק לנהל את הסיכונים בתחום המחשוב ולהבין שביטוח סייבר הינו ביטוח הכרחי ונחוץ בסביבת העסקים של ימינו.

יתרונות ביצוע ביטוח סייבר דרך סוכנות מדנס

מדנס הינה סוכנות הביטוח העצמאית הגדולה בישראל, אשר עוסקת מעל 50 שנה במתן שירותי ביטוח לאלפי לקוחותיה הפרטיים והעסקיים. מחלקת ביטוח הסייבר במדנס הינה בין המקצועיות והמוסמכות בתחום.
עקב הניסיון הרב של הסוכנות, מדנס הינה הספק הנבחר על ידי קהילות עסקים מתחומים שונים. הביטוח הינו ביטוח הסייבר הדיגיטלי והמתקדם בישראל, המוצע בשיתוף חברת מנורה מבטחים.

לפרטים נוספים על ביטוח סייבר:
קורין דרורי, טלפון 073-2128130 | אימייל korind@madanes.com
שאנל טייב, טלפון 03-6380330 | אימייל shanelt@madanes.com