חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביטוח ספורט אתגרי

הספורט האתגרי, או ספורט האקסטרים, מושך עשרות אלפי ישראלים בשנים האחרונות ליעדים בחו"ל, שם הם גולשים, מטפסים, רוכבים או עוסקים בפעילויות נוספות ואינטנסיביות הכלולות בתוך הספורט האתגרי. האדרנלין, הנופים המדהימים ותנאי השטח השונים שאת חלקם מאוד קשה להשיג בארץ, מהווים מוקד משיכה ייחודי, אך גם כזה הטומן בחובו לא מעט סיכונים. כדי לבטח את עצמכם כראוי ולדאוג לכיסוי במקרה של פגיעות שונות חלילה, עליכם להבין כי ביטוח נסיעות רגיל לא בהכרח יכסה את כל הצרכים שלכם, ויש להצטייד בביטוח מתאים לנופשי הספורט האתגרי. אז מה כולל הביטוח ואילו כיסויים נדרשים?

רפורמת הביטוח החדשה בישראל

בשנים האחרונות חלה רפורמה בביטוח נסיעות לחו"ל, שמטרתה למעשה להפריד בין סוגי כיסויים שונים, למנוע בלבול בקרב הטסים לחו"ל וכמובן, לדאוג לכיסוי ביטוחי מלא ושלם בכל תחום ותחום. ההפרדה המקובלת היום היא בין הפוליסה הבסיסית שמכילה כיסוי ביטוחי כללי בלבד, לבין הרחבות שונות וכיסויים נוספים שעל המבוטח לדאוג לרכוש מראש. במידה ותהיתם לגבי ההבדל בין הכיסוי הבסיסי לבין הכיסוי הספציפי לספורט אתגרי, הנה פירוט ענייני שיבהיר לכם את הסוגיה אחת ולתמיד.

הכיסוי הבסיסי בפוליסת הביטוח לחו"ל

הכיסוי הבסיסי, כשמו כן הוא, נועד לכסות את המבוטחים במקרים שונים שיכולים חלילה להתרחש בחו"ל, ללא לקיחת סיכונים חריגים, למשל:

  • הוצאות רפואיות
  • תרופות
  • טיפול חירום
  • הוצאות בגין תאונה, כולל המשך טיפול בארץ במקרים מסוימים
  • פינוי אווירי או ימי ועוד

הכיסוי לספורט אתגרי

ההרחבה לספורט אתגרי נועדה לבטח אדם אשר ישתתף באחת מן הפעילויות המוגדרות כ"ספורט אתגרי" (כתחביב ולא כעיסוק): רכיבת שטח על אופניים או אופנוע, מוטוקרוס, אופנועי ים, סירות מרוץ, גלישת גלים או גלישת רוח, סקי מים, שייט קיאקים, רפטינג, בננות, מנצח גלישה, פעילויות צלילה, גלישה מצוקים או גלישת קיט, רחיפה או דאייה אווירית, קפיצת בסיס, ציד ועוד. מדובר בפעילויות אשר דורשות לרוב רמה גבוהה של קושי או מאמץ גופני. בנוסף, ענפי הספורט האתגרי ידועים ברמת הסיכון הגבוהה אשר קיימת בחלקם. באופן כללי, הביטוח נועד לכסות את המבוטח באופן דומה לכיסוי הפוליסה הבסיסית בתחומים כמו:

  • הוצאות רפואיות בחו"ל והוצאות רפואיות שלא בעת אשפוז
  • החזר הוצאות במקרה של שהות בחו"ל לתקופה שמעבר לתקופת הביטוח
  • החזר הוצאות במקרה של מלווה שטס למקום אשפוז של המבוטח

סייגים וחריגים

על המבוטח לדעת כי במקרה ולא השיג אישור או היתר תקף לפעילות האתגרית כנדרש באותה מדינה בה שהה, או שלא נהג בהתאם לכללי הבטיחות באתר או במסגרת בה עסק בפעילות, הביטוח אינו תקף. בנוסף, חשוב לדעת כי קיים הבדל בין הספורט האתגרי לספורט החורף אשר קיבל כיסוי נפרד ומוגדר משלו. כמו כן, השתתפות בספורט אתגרי הכוללת שכר גם היא לא תזכה בפיצוי.

הרחבות אפשריות וכיסויים שחשוב לשקול

כאמור, קיימים ענפי ספורט אתגרי הנכנסים תחת ענפי ספורט החורף. במידה ואתם מתכננים נופש המבוסס על ענפי סקי למיניהם, שווה לבדוק האם הוא נכלל תחת ספורט החורף, בעיקר עקב התוקף של הפוליסה כמובן, אך גם עקב הכיסויים הנלווים כגון תשלום ביטול טיסה או ימי סקי כתוצאה ממזג האוויר. כמו בכל נסיעה, מומלץ לשקול להוסיף כיסויים על ציוד נוסף כמו מכשיר טלפון סלולרי או מחשב נייד שבחרתם להביא עמכם לנסיעה.

ניתן לבצע הזמנת ביטוח נסיעות של מדנס באמצעות הראל בהליך מהיר ומאובטח – לביצוע הזמנה אונליין לחצו כאן

באפשרותכם ליצור עמנו קשר, והנציג של מדנס יסייע לכם לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם:
טלפון: 03-6380298 שעות פעילות: ימים א'-ה' 16:00 – 08:00