חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביטוח משכנתא

מה זה ביטוח משכנתא ולמי הוא מיועד?

ביטוח משכנתא הינו ביטוח ייעודי מסוג ריסק שאינו כולל רכיב של חסכון – הוא אינו מהווה חלופה לביטוח החיים או לקופות צוברות. הכיסוי בביטוח זה הוא למקרים של מוות ומטרתו היא החזר כספי הלוואת המשכנתא לבנק במקרים בהם המבוטח (הלווה) נפטר. חברת הביטוח לוקחת על עצמה לשלם לבנק את סכום ההלוואה שטרם נפרע.
במרבית המקרים בהם נרכש ביטוח חיים למשכנתא, הפרמיה החודשית לתשלום שעל המבוטח לשלם יורדת בהדרגה ככל שהמבוטח מתקדם בהחזר ההלוואה ובהתאמה קטן הסכום שתשלם חברת הביטוח באירוע מזכה (מוות).

ביטוח משכנתא מיועד עבור כל מי שרוכש נכס חדש. רבים מתלבטים האם הם זקוקים לביטוח חיים או לא. לביטוח כזה יש יתרונות רבים, אך עבור אלה שמתכוונים לקחת משכנתא לא מדובר בבחירה – הם חייבים לרכוש ביטוח חיים למשכנתא כחלק מתנאי ההלוואה. תנאי הקבלה לביטוח תלויים בהתאם לחיתום הרפואי של המבוטח.
ביטוח חיים מגן גם עליך וגם על הבנק. לקחת הלוואה כדי לעמוד בתשלום הסכום הענק של הדירה החדשה, והגורם שנתן לך את ההלוואה רוצה להיות בטוח שהכסף יוחזר לו בכל מקרה. לכן קיים סעיף של ביטוח חיים בביטוח המשכנתא. כך יודע הבנק שגם במקרה פטירה של אחד הלווים, יש מקור שיבטיח כי כל הכספים יוחזרו. יחד עם זאת, ביטוח החיים הכלול בא גם לטובתך. כשאתה יודע שקיים אותו מקור שיכסה את התשלום במלואו, אתה יודע כי משפחתך תוכל להתמודד עם תשלום המשכנתא גם במקרה של אסון. ביטוח משכנתא דואג גם לעתיד שלך ושל משפחתך.

את ביטוח המשכנתא ניתן לרכוש ישירות דרך הבנק או באופן פרטי דרך סוכנות ביטוח (שאותה הלווה יכול לבחור).
רכישת הביטוח באמצעות סוכן ביטוח כדוגמת מדנס משתלמת יותר ללווה, משום שהסוכן יכול להשיג פוליסות בתנאים ובמחירים משתלמים הרבה יותר.
החיסכון של רכישת הפוליסה לביטוח המשכנתא באמצעות סוכן הביטוח, לעיתים, יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים לאורך חיי הפוליסה.

עיקרי הכיסוי

  • סכום הביטוח – הינו בגובה יתרת ההלוואה המבוטחת שטרם נפרעה והוא הולך וקטן ככל שמתקדם פירעון ההלוואה.
  • תשלום הפרמיה החודשית נקבע לפי – נתוני המבוטח כגון גיל, מין, עישון, מצב בריאות ועוד, נתוני ההלוואה כולל סכום ההלוואה, תקופת החזר ההלוואה, אופן החזר ההלוואה, סוג הריבית על ההלוואה ושיעורה וסוג הפרמיה שבחר המבוטח לשלם, פרמיה קבועה או פרמיה משתנה.

לביטוח משכנתא שני מסלולים:

  • מבוטח בודד
  • ביטוח הדדי – שני בני הזוג מבוטחים, סכום הביטוח ישולם במות המבוטח הראשון מבין בני הזוג המבוטחים

מה קורה במקרה ולא רוכשים ביטוח משכנתא?

לא קיימת אפשרות שלא לרכוש ביטוח משכנתא, כיוון שכל אדם הלוקח הלוואה מן הבנק לנכס שרכש חייב לרכוש ביטוח חיים למשכנתא. סעיף ביטוח החיים בפוליסת המשכנתא נועד להגן על בעליו למקרה בו אחד מבעלי הנכס והמשכנתא נפטר. כיוון שסכומי הלוואת המשכנתא הינם עצומים, ההחזר החודשי הופך למרכזי בשגרת חייהם של בני הזוג. אם אחד מבני הזוג נפטר, ייאלץ בן הזוג השני לעמוד בשאר תשלומי המשכנתא. כדי למנוע מצב של קריסה כלכלית ונטל לבן הזוג הנותר בחיים, סעיף ביטוח החיים ימומש וכל הכסף ששולם מידי חודש לביטוח עד לרגע זה יועבר לכיסוי הלוואת המשכנתא.

מה ההבדל בין ביטוח חיים למשכנתא לבין ביטוח חיים רגיל?

ביטוח חיים רגיל מיועד להבטיח את עתידם הכלכלי של המוטבים בפוליסה, לרוב בני זוג, ילדים או אנשים אחרים שהמבוטח יבחר. ביטוח משכנתא הינו ביטוח ייעודי; מדובר על ביטוח מסוג ריסק שאינו כולל רכיב של חסכון. הוא אינו מהווה חלופה לביטוח החיים או לקופות צוברות. הכיסוי בביטוח זה הוא למקרים של מוות ומטרתו היא החזר כספי הלוואת המשכנתא לבנק במקרים בהם המבוטח (הלווה) נפטר.

ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה, כשמו כן הוא, מספק כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק למבנה הממושכן. מטרתו לספק לבנק הגנה בשווי הערך של הנכס הממושכן במקרים של הרס כתוצאה משריפה, רעידת אדמה וכיו"ב.
שימו לב – ביטוח זה אינו מכסה נזקים שיגרמו לתכולת הדירה, אלא מעניק כיסוי מלא לנזקים שנגרמים למבנה הנכס עצמו. על מנת לבטח את תכולת הדירה ניתן לעשות ביטוח תכולה. ואם נחזור לבעלי העניין בפוליסה, הבנק – הרי שמטרת הכיסוי למבנה כחלק מביטוח משכנתא היא למנוע תרחישים בהם נזקים שנגרמו למבנה הובילו להוצאות כספיות בלתי מבוטלות שמקשות על פירעון המשכנתא או אף הוציאו את הנכס מכלל שימוש ואילצו את בעליו לשאת (זמנית) בעלויות שכר דירה. עבור הבנק מדובר במצבי סיכון, על כן פוליסת הביטוח תכסה את ההלוואה ותבטיח לבנק את החזר השקעתו.

גובה כיסוי הפוליסה ייקבע בהתאם לגובה המשכנתא, ובמקרה של אחד מהתרחישים שהזכרנו חברת הביטוח תישא על עצמה או תשתתף בפירעון ההלוואה. כל הפרש שיוותר לאחר כיסוי הוצאות המשכנתא יועבר אל המבוטח ובני משפחתו.

ביטוח משכנתא עם מדנס סוכנות לביטוח בע"מ

סוכנות הביטוח מדנס משרתת את האינטרסים של מבוטחיה בלבד. דרך הסוכנות תזכו ליהנות לא רק מהצעות הביטוח האטרקטיביות ביותר אלא מליווי צמוד לאורך כל התהליך. המומחים של מדנס יבטיחו התנהלות תקנית ומהירה, והתהליך כולו יבוצע תוך שמירה על טובתו של המבוטח.

הסוכנים של מדנס יסייעו לכם לבחור תוכנית ביטוח משכנתא מותאמת באופן אישי, כאשר מלבד המסלולים הסטנדרטיים קיימים מסלולים ייחודיים המיועדים בין היתר למקרים של מוטבים הסובלים ממחלות כרוניות וכיו"ב. בנוסף, לרשותו של המבוטח אפשרויות הרחבה שונות לפוליסת ביטוח המשכנתא, לכיסוי תרחישים נוספים כמו אובדן כושר עבודה, הרחבת כיסוי ביטוח דירה ועוד.

כמו המשכנתא, גם פוליסת ביטוח משכנתא הינה תשלום חודשי רציף לתקופה ארוכה, מה שאומר שכל שקל בעלות הפוליסה חיוני. התאמת פוליסה יעילה מבחינה כלכלית תוכל לחסוך אלפי שקלים ואף למעלה מכך לאורך הזמן.

מדנס סוכנות לביטוח בע"מ מעניקה ללקוחותיה את הצעות הביטוח האטרקטיביות ביותר ומספקת תמיכה וליווי אישי לאורך כל התהליך.


למידע נוסף על ביטוח חיים למשכנתא ניתן להשאיר פרטים במייל: dorb@madanes.com

למידע נוסף על ביטוח מבנה למשכנתא ניתן להשאיר פרטים במייל: TorElementari@madanes.com

לקבלת הצעת מחיר / שירות בפוליסה קיימת

מידע שמסרת ותמסור, ברצונך ובהסכמתך, יישמר אצלנו וישמש את קבוצת מדנס לצורך דיוור ישיר, ניתוח מידע, שיווק ומתן השירותים. ייתכן שהמידע יועבר לחברות בתחום הביטוח והפיננסיים ולספקים לצרכים האמורים.