חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביטוח דירה למשכנתא

רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה באמצעות הלוואת משכנתא מחייבת אותך בעל הדירה לבטח את הדירה בביטוח דירה למשכנתא. אבל מה המשמעות של ביטוח זה ומדוע חייבים לעשות אותו?

ביטוח דירה למשכנתא, הוא למעשה ביטוח מבנה המכסה נזקים שייגרמו למבנה הדירה – נזקי צנרת ומים, שריפה, נזקי שיטפון, התפוצצות, רעידת אדמה או כמעט כל נזק שעלול להוציא את הדירה מכלל שימוש.
ביטוח זה יעניק כיסוי להשבת המצב לקדמותו כך שהדירה תתאים למגורים כפי שהייתה עם כניסתך אליה.

חשוב לציין שביטוח מבנה למשכנתא מכסה רק את שלד הדירה ולא את תכולתה – ריהוט, מכשירי חשמל, ציוד אלקטרוני וכד'. ניתן לרכוש ביטוח תכולה לרכושכם בנפרד.

מדוע בנק המשכנתאות מחייב אתכם לרכוש ביטוח משכנתא?

בנק המשכנתאות הלווה לך את סכום המשכנתא וכדי להבטיח שערכה של הדירה הממושכנת לא יירד לטמיון, התנאי לקבלת המשכנתא הוא רכישת ביטוח דירה (מבנה) למשכנתא שתבטיח לבנק שהשקעתו בטוחה גם במקרה של נזק חמור לדירה בין בעקבות דליקה, הצפה, נזקי מזג אוויר וכד'.
ביטוח מבנה למשכנתא באמצעות מדנס יכסה את הנזק כך שעלויות תיקון הנכס במקרה של נזק מכוסה לא יחולו על בעלי המשכנתא.
במידה וייגרם נזק למבנה המכוסה בפוליסה, חברת הביטוח תישא בהוצאות להשבת המבנה לקדמותו והמבוטח לא ישא בעלויות התיקון הכבדות.

ביטוח חיים למשכנתא

לידיעתך, ביטוח המשכנתא שלך כולל רכיב נוסף והוא – ביטוח חיים למשכנתא. כמו במקרה של ביטוח מבנה למשכנתא, בו הבנק מבטיח שכל נזק לדירה יכוסה, הבנק חייב להבטיח לעצמו שתשלומי החזר המשכנתא מצדך ימשיכו להיות משולמים גם במקרה מות לוקח ההלוואה.

ביטוח חיים למשכנתא אם כן, מבטיח לבנק את החזר ההלוואה במלואה גם במקרה חלילה של מות הלווה, אבל חשוב להדגיש שביטוח זה חיוני ביותר גם בעבור משפחתך שלא תצטרך לשאת בנטל החזר המשכנתא, במקרה טראגי שכזה, כך שמדובר כאן בביטוח שמבטיח הן למבוטח והן לבנק המשכנתאות כיסוי ביטוחי ושקט נפשי שיאפשר את רכישת הדירה בלב שקט.

ביטוח מבנה וביטוח חיים למשכנתא, הם תנאי לקבלת המשכנתא מבנק המשכנתאות, אבל מעבר לכך חשוב לקחת את הביטוחים הללו בחשבון בעת רכישת דירה באמצעות משכנתא. אמנם, לא מדובר בסכומים גדולים, בטח שלא ביחס להוצאות על הדירה עצמה, אבל אסור לשכוח את ההוצאה הזו בתכנון הפיננסי לקראת רכישת הדירה.

למידע נוסף על ביטוח דירה ניתן ליצור קשר בטל: 03-6380386