טיפים לטיול באמסטרדם

טיפים לטיול באמסטרדם

אמסטרדם הינה בירתה של הולנד ואחת הערים האירופאיות המתוירות ביותר. ההיסטוריה הענפה שלה, תעלות המים הרומנטיות הקיימות בה ושלל האטרקציות המגוונות בעיר הופכים אותה ליעד מבוקש וחוויתי. קבלו כמה המלצות לאמסטרדם ומידע שימושי!

מזג האוויר: הכינו עצמכם לקור

בין אם תבחרו להגיע בקיץ, ובעיקר אם תבחרו להגיע בסתיו ואפילו בחורף, חשוב שתדעו שאמסטרדם היא יחסית קרה וגשומה, עד כדי כך שגם בקיץ יכול לרדת מדי פעם גשם. לכן, אם אתם לא מסתדרים עם קור עז, עדיף להגיע לאמסטרדם בחודשים מרץ-אוקטובר ואם תוכלו, השתדלו להגיע בקיץ, בחודשי יוני-אוגוסט החמים יחסית. תוכלו להגיע כמובן גם בחודשי האביב (מרץ-אפריל), אולם האביב עדיין יכול להיות קריר ובכל מקרה, עדיף להצטייד במטריה , גם בקיץ.

התחבורה הציבורית באמסטרדם

בהנחה שתגיעו משדה התעופה Amsterdam Airport Schiphol, קיימות עבורכם כמה דרכי פעולה אפשריות כדי להגיע לעיר. נמל התעופה שוכן במרחק של כ-20 דקות מן העיר עצמה, ותוכלו לבחור ברכבת, אוטובוס, שאטל או מונית כדי להגיע אליה.

  • רכבת – הרכבת נחשבת לדרך המהירה והנוחה ביותר, בייחוד אם אתם לוקחים את הרכבת המהירה של Netheland Spoorwegen, מהרציף הנמצא מתחת לטרמינל ההגעה. מרכבת זו, תוכלו לרדת בתחנת מרכז העיר או בתחנת צפון העיר.
  • אוטובוס – קווי האוטובוס לעיר גם הם נוחים, אולם מומלץ ביותר לרכוש כרטיס מראש לקווי האקספרס שנוסעים בנתיב מיוחד, ישיר ומהיר יותר לעיר.
  • שאטלים – קיימים כאמור גם שאטלים, שהיתרון בהם הוא העובדה שהם יקחו אתכם ישר למלון. שימו לב שלכל שאטל קיימת כמות מוגבלת של נוסעים שהם יכולים לקחת (8-12 נוסעים) ולכן אם מדובר ביום עמוס במיוחד, אולי לא כדאי להיעזר בהם.
  • מונית – הדרך האחרונה, הנוחה ביותר אך גם היקרה ביותר, היא המונית. בממוצע, נסיעה תעלה לכם בדרך כלל כמה עשרות אירו.

באשר לנסיעה בתוך אמסטרדם עצמה, בדומה לערים אירופאיות-תיירותיות אחרות, גם בה קיימת מטרו ואוטובוסים נוחים. תוכלו לרכוש מראש כרטיס נסיעה נטען שיאפשר לכם לנסוע באמצעי התחבורה השונים, לרבות החשמלית והאוטובוסים (מלבד המטרו והרכבות השונות).

מחירים – באשר למחירי הנסיעות, קיימים כרטיסים במחירים משתנים בהתאם לתוקף וכמות הנסיעות: 3 יורו לנסיעה בודדת 7 יורו ליום אחד, 12 יורו ליומיים, 17.5 יורו לשלושה ימים ו-22.5 יורו לארבעה ימים. בדרך כלל, מומלץ לתיירים שמתכננים לנסוע כמה פעמים ביום בתחבורה ציבורית, לרכוש מראש כרטיס יומי ומעלה.
טיפ – חברת GVB היא חברת התחבורה הציבורית באמסטרדם אשר מפעילה את המטרו, האוטובוסים והחשמליות בעיר. לכן, ניתן לרכוש מראש כרטיסי נסיעה התקפים לכל סוגי התחבורה של החברה.

חלקי העיר

העיר אמסטרדם כוללת שמונה חלקים, כאשר האזור העתיק בה מכונה "אמסטרדם המרכזית". בנוסף, קיימים חלקי אמסטרדם השונים: צפון, דרום, מזרח, מערב, המערב החדש, דרום מזרח העיר ווסטפורט. מוקד המשיכה העיקרי באמסטרדם היא העיר המרכזית, בה תוכלו למצוא את רוב האטרקציות ההיסטוריות של העיר ועוד ובנוסף, קיים גם רובע יורדאן, שכונה שסבלה במשך שנים רבות מהזנחה רבה, אולם החל משנות ה-70 נהנית מחידוש, טיפוח ופיתוח מחודש. כיום, תושבי השכונה הם בעיקר אנשים אמידים וההיא מהווה באופן כללי, מוקד משיכה למבקרים ותיירים רבים. השכונה מכילה לא מעט אטרקציות וביניהן, גם בית אנה פרנק עליו נרחיב בהמשך.

אטרקציות באמסטרדם

טיפים לטיול באמסטרדם

מעבר לכל מה שציינו לעיל, חשוב לנו להעניק לכם עוד כמה טיפים לטיול באמסטרדם:

  • את הכרטיסים בתחבורה הציבורית מעבירים בהתחלה דרך מכשיר הנמצא בסמוך לכניסה הקדמית וחובה להעביר את הכרטיס גם דרך מכשיר הנמצא בסמוך ליציאה. אם תשכחו להעביר את הכרטיס ביציאה, תקבלו קנס של כמה אירו.
  • בימות הקיץ החמימים או האביב, ובייחוד אם אתם מתכננים להתמקד בעיר המרכזית, עדיף לשכור אופניים או לטייל ברגל בין אתר לאתר.
  • בעיר קיים גם שיט תעלות שעובר בין אטרקציה לאטרקציה ועובד קצת כמו אוטובוס תיירים.

החלטתם לטוס לאמסטרדם? אל תשכחו להפעיל ביטוח נסיעות לחו"ל. כל התוכניות לביטוח נסיעות לחו"ל באמצעות מדנס כוללות שירותי עזרה ומוקדי חירום הפועלים במשך 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה.

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן