אנו במדנס סוכנות לביטוח בע"מ ("מדנס") מציבים את השירות האישי כערך מוביל. מדנס מייחסת חשיבות לתחום הנגישות, בהתאם לכך השקענו למען קידום הסדרי הנגישות בארגון ובאתר האינטרנט של מדנס למען לקוחותינו.

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחיפוש  מידע עבור כלל המשתמשים, ומשתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו מבקשים להעניק הזדמנות שווה לאנשים עם מוגבלות להנות מהמידע המוצג באתר האינטרנט של מדנס, ולאפשר חווית גלישה טובה יותר.

אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות, ועל כן הושקעו משאבים רבים להקל ככל האפשר את השימוש באתר עבור אנשים עם מוגבלויות, והכל מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

כדי לממש הבטחה זו ביצענו התאמות בהתאם לתקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.1 הבינלאומי.

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר האינטרנט של מדנס מוצב תפריט הנגשה של חברת הנגשת אתרים – נגיש בקליק. לחיצה על כפתור הנגישות מאפשרת את פתיחת התפריט המכיל כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

התוכנה פועלת בדפדפנים הפופולריים: Chrome, Firefox, Safari, Opera. 

אפשרויות הנגישות בתפריט:

שימוש ברכיבים ואתרי צד שלישי

כאשר נעשה שימוש ברכיבים או אתרי אינטרנט של צד שלישי באתר כגון פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, טוויטר, צ'אטים חיצוניים ואחרים שאינם בשליטתנו, ייתכן והדבר יציב אתגרים בשימוש באתר בידי אנשים בעלי מוגבלויות שאין ביכולתנו לתקן.

להלן מספר דוגמאות למדיניות הנגישות באתרי צד שלישי:

במידה ומשתמש נתקל במסמך שאינו נגיש בבקשה לפנות לרכז/ת הנגישות המופיע מטה לעזרה.

הסדרי נגישות בחברה

התאמות הנגישות שבוצעו בבית מדנס – רחוב השלושה 2 ת"א כניסה B3:

מדנס אינה מקבלת קהל באופן שיגרה ולכן אינה מחוייבת בהסדרי נגישות על פי דין. להלן הסדרי הנגישות הקיימים במשרדי החברה:

במקרה הצורך, ניתן לפנות לרכזת הנגישות שפרטיה מטה לתאום מראש של אמצעי נגישות שלא הוזכרו.

שירות לקוחות נגיש

עובדי החברה המעניקים שירות ללקוחות עברו הדרכה בהיבטים של מתן שירות לאנשים עם מוגבלות. במסגרת זו, קיבלו כלים למתן שירות נגיש ולמתן טיפול מתאים לפניות של לקוחות עם מוגבלויות.

המענה הקולי בטלפון הונגש כך שהמידע מוקלט בשפה ברורה וללא מוסיקת רקע.

פניה לרכז הנגישות

אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות החברה כחלק ממחויבותנו לאפשר לכלל האוכלוסייה, כולל אנשים עם מוגבלויות, לקבל את השירות הטוב הנגיש ביותר.

אם יש לכם הצעה לשיפור או שנתקלתם בבעיה או בקושי בנושא נגישות, אם הנכם זקוקים לעזרה מיוחדת או להנגשה של טופס מסויים, הנכם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות רכזת הנגישות של החברה. נשמח לקבל משוב ולסייע בפתרון מתאים.

פרטי רכזת הנגישות בחברה:

פרסום הצהרת הנגישות

הצהרת הנגישות עודכנה בתאריך 9/1/2024

 

תודה וגלישה נעימה