עובדים בעגלות בחו"ל? אל תשכחו את הביטוח שלכם בבית

עובדים בעגלות בחו"ל? אל תשכחו את הביטוח שלכם בבית

עבודה בעגלות בקניונים, במכירת ציורים מדלת לדלת, או בכל סוג של עבודה זמנית בחו"ל, היא מסלול די קבוע בחייו של כמעט כל צעיר אחרי צבא. במסגרת זו מתאפשר לישראלים רבים להרוויח הרבה כסף תוך זמן קצר יחסית, מה שיאפשר להם לחסוך הרבה מאוד כסף ללימודים באוניברסיטה בארץ או פשוט להמשיך את השהיה בחו"ל לטיול ממושך.

מרבית הישראלים שיוצאים לעבוד בחו"ל משתכרים שכר גבוה יחסית, בוודאי יחסית לישראל, אולם לצערם ולצער משפחותיהם, חלק ניכר מכספם מבוזבז בסופו של דבר על טיפולים רפואיים יקרים בשל פציעות ומחלות בהן חלו במהלך עבודתם. הסיבה לכך שהטיפולים הרפואיים בחו"ל הם כה יקרים, נבעו מהסיבה הפשוטה שישראלים אלה שכחו או לא טרחו להזמין ביטוח נסיעות לחו"ל שמשמעותו ביטוח רפואי המכסה את הטיפולים הרפואיים במדינה בה הם שוהים.

ביטוח רפואי בחו"ל חיוני בדרך כלל לכל מטייל או עובד בחו"ל ואחת כמה וכמה לצעירים שאחרי צבא היוצאים לעבוד בארה"ב, אירופה, אוסטרליה או כל מקום אחר בעולם.

לא לעבוד בעגלות ללא ביטוח רפואי בחו"ל

על החשיבות של ביטוח רפואי בחו"ל ניתן ללמוד בעיקר מהעבודה הפופולארית ביותר בחו"ל בקרב הצעירים – עבודה בעגלות בארה"ב כאנשי מכירות בעגלות בקניונים. עבודה זו, בה מרוויחים לעתים אלפי דולר בחודש, נפוצה בעיקר בסביבות חג המולד, בתקופה זו האמריקאים נוהרים לקניונים כדי למצוא מתנות לקרובי המשפחה והחברים. אז אמנם העבודה עצמה היא בקניון הסגור והמחומם, אולם במרבית המדינות בארה"ב בתקופה זו של החודשים נובמבר-דצמבר שורר קור עז, יורד שלג ולעתים אפילו התנועה ברחובות אינה פשוטה.

ישראלים רבים שגם כך עובדים מסביב לשעון ועומדים על רגליהם, סובלים מבעיות אורטופדיות כשגרה, אבל כשמסביב הטמפרטורות צונחות אל מתחת לאפס והגוף גם כך עייף ושחוק, המחלות מתחילות להכות – שפעת, דלקת ריאות, מחלות נוספות בדרכי הנשימה או אפילו סתם הצטננות לא רק משביתות את החולה, אלא גם מצריכות טיפול רפואי, נטילת תרופות ובמקרים חמורים יותר אפילו אשפוז. כל אמצעי הטיפול הללו מכוסים במסגרת ביטוח נסיעות בחו"ל, אבל מי שלא רכש פוליסה חשובה זו, עלול לשלם הון, בעיקר בארה"ב. לדוגמה, טיפול בסיסי במרפאה בארה"ב עולה כ-600 דולר ויום אשפוז עלול לטפס לכ-50,000 דולר, כך שצעירים רבים שנקלעו למצבים רפואיים מסובכים, גילו מאוחר מדי כי אין בידם לשלם את סכומי העתק הללו, מה גם שבארה"ב, מי שאינו מבוטח או לא יכול לשלם בעבור פרוצדורות רפואיות – פשוט לא מקבל אותן.

ישראלים העובדים בחו"ל, לכל תקופה שלא תהיה, חייבים אם כן לבטח עצמם בביטוח רפואי בחו"ל שיגן עליהם מפני כל צרה שלא תבוא בין אם מדובר בפציעה במהלך העבודה, מחלה או טיול שהשתבש.

ביטוח לישראלים העובדים בחו"ל מעניק סל שירותים נרחב ביותר. הביטוח המיועד תקופה של עד 120 יום. ביטוח זה כולל:

 • הוצאות רפואיות בחו"ל
 • רעידת אדמה
 • הוצאות העברה ברכב יבשתי
 • פינוי אווירי ממקום האירוע לבי"ח קרוב
 • הטסה רפואית לישרא

במה אפשר לעבוד בחו"ל?

העבודות הנפוצות ביותר בחו"ל הן:

 • עגלות – אולי העבודה המבוקשת ביותר – במיוחד לפני חג המולד. מדובר בעבודה ליד עגלת מכירות בקניונים בעיקר המציעה מוצרים רבים החל מקוסמטיקה ועד מוצרי נוי. שעות העבודה בארה"ב לקראת הכריסמס הם בערך משעה 10:00 עד השעה 21:00, כשבדצמבר השעות מתארכות ומגיעות אפילו עד השעה 23:00. לעיתים מתחילים לעבוד גם בסביבות השעה 8 בבוקר. המשכורות נעות בין 1000 ל-3000 דולר בשבוע.
  ניתן לעבוד בעגלות במקומות רבים נוספים בעולם כמו באירופה: בעיקר בריטניה וספרד, קנדה, אוסטרליה, מקסיקו, יפן וסינגפור.
 • מכירת ציורים – עבודה כסוכני מכירות של ציורי שמן מדלת לדלת. יעדים אפשריים: אנגליה, אירלנד, סקוטלנד, גרמניה, הולנד, איטליה, קפריסין, אוסטרליה, ארה"ב, קנדה, ספרד, שוודיה, נורבגיה, דנמרק, ניו זילנד ועוד.
 • מנעולנים – ישראלים רבים עובדים בשנים האחרונות כמנעולנים הפורצים דלתות שננעלו, בין אם בבתים, משרדים ומבנים נוספים ובין אם במכוניות. עבודה זו נפוצה בעיקר בארה"ב ובקנדה.
 • הובלות (מובינג) – אולי העבודה הוותיקה בחו"ל בקרב צעירים אחרי הצבא. נפוצה בעיקר בארה"ב ובקנדה.
 • באסטות – העבודה בבאסטות מתקיימות בעיקר ביפן, בדוכנים בשווקים המקומיים בערים שונות כמו טוקיו, אוסאקה וערים נוספות ברחבי יפן.
  ישראלים העובדים בבאסטות מוכרים מגוון מוצרים: שעונים, תכשיטים, תיקים, ארנקים ועד מחזיקי מפתחות ומשקפי שמש.
 • ניקוי שטיחים ותעלות מיזוג – מדובר בעבודה טכנית ומכירתית. נפוצה בעיקר בארה"ב ובקנדה.
 • אופר – מיועד לנשים. האופר מגיעה לתקופה של כשנה למגורים עם משפחה בחו"ל, בתנאים טובים ושכר טוב, על מנת לעזור להורים לטפל בילדיהם. האופר תהווה מצד אחד, גורם נוסף בבית לאחריות בכל הקשור בטיפול והשגחה על הילדים, ומצד שני, סוג של "אחות גדולה" כיפית שתוכל להתחבר אליהם, להנות איתם, לשחק איתם ולטייל עם המשפחה. עבודה כאופר נפוצה בעיקר בארה"ב ובבריטניה.
 • מחנות קיץ – העבודה הינה עבודת הדרכה במחנות קיץ לילדים ובני נוער בארה"ב. העבודה כאמור היא בחופשת הקיץ (יולי-אוגוסט) + כמה ימים להתארגנות לפני תחילת המחנה.
 • דייג באלסקה – אחת העבודות האתגריות והחווייתיות ביותר, גם אם אינה קלה בכלל. מבחינת עבודות הדייג השונות ישנם שני תחומים עיקריים שניתן לעסוק בהם: עבודה במפעלי הדגים השונים, או עבודה כאנשי צוות על סירות שמפליגות אל הים. המפעלים מציעים את מגוון עבודות הלוגיסטיקה: פריקת הדגים מהסירות, פיזור קרח, מיון, פירוק, אריזה וכדומה. העבודה מתבצעת בדרך כלל בקיץ בחודשים יולי-ספטמבר.
 • קטיף פירות וירקות – עבודה חקלאית לכל דבר. העבודה מתבצעת כ- 6 ימים בשבוע למשך כ-10 שעות ביום ומתבצעת בכל ימות השנה. יעדים עיקריים: אוסטרליה וניו זילנד.

אז לאחר שבחרתם את המדינה בה תרצו לעבוד, תחום העיסוק והתקופה בה פחות או יותר תשהו בחו"ל, הצעד הבא שלכם חייב להיות ביטוח נסיעות לחו"ל לכל התקופה בה תשהו בארה"ב, קנדה, אירופה או כל מקום אחר. חשוב לציין שגם אם אתם מאריכים או מקצרים את תקופת השהות שלכם, ניתן בהתאם לקצר או להאריך את תוקף הפוליסה שבידכם.

באפשרותך ליצור עמנו קשר בטל: 03-6380298 (שעות פעילות: ימים א'-ה' 16:00 – 08:00).

נסיעה בטוחה ועבודה פוריה.

פוסטים נוספים

UP
דילוג לתוכן