טלפונים חיוניים
צרו עמנו קשר בטלפון 03-6380000
שעות פעילות: ימים א’-ה
8:00-16:00
טלפונים נוספים במדנס

מהי מתקפת סייבר

דמיינו לרגע כי החברה שלכם נמצאת תחת מתקפה של האקר הפורץ למאגרי המידע שלכם ומעתיק מידע רגיש כגון, כרטיסי אשראי, פרטיים אישיים וחסויים של לקוחותיכם, עובדיכם או מידע רפואי ואישי רגיש ביותר.
בנוסף, מה תעשו כאשר תגלו שאתר האינטרנט שלכם קרס כתוצאה מהפריצה ואינכם מסוגלים לקבל פניות של לקוחות, הזמנות של מוצרים או לחייב כרטיסי אשראי ומה תעשו כאשר הטלפונים יתחילו לצלצל מלקוחותיכם שנפגעו כאשר פרטיהם הרגישים נלקחו מכם ולקוחותיהם נפגעו.
מתקפה זו נקראת מתקפת סייבר (Cyber), או גם לוחמה קיברנטית.
תסריט אימים זה איננו לקוח מסרט מדע בדיוני אלא לצערנו הפך להיות תסריט אמת שכבר ארע לא אחת לחברות גדולות ולגופים ממשלתיים בישראל ובעולם.

דוגמא למתקפות סייבר מפורסמות:
 • הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הודיע על פריצת סייבר לאתר שלו. כתוצאה מהפריצה, פרטים של כ-20,00 מלקוחות הבנק נחשפו (07/2015)
 • אתר EBAY נפרץ וההאקרים הצליחו לגנוב פרטים של 233 מיליון משתמשים (03.2015)
 • אתר הבגידות המפורסם אשלי מדיסון (Ashley Madison) נפרץ - ההאקרים פרסמו נתונים של כ-37 מיליון משתמשים באתר (07/2015)
 • האקרים פרצו למחשבים של סוכנות פדראלית בארצות הברית והצליחו להשיג מידע על 4 מיליון עובדים בשירות הממשל (04.15)
 • מתקפות סייבר שונות של ארגון אנונימוס על מטרות בארצות הברית ובישראל (כגון וול סטריט, אתרי ממשלה ועוד)

לצד חברות גדולות וידועות, ההאקרים אינם פוסחים גם על חברות קטנות ובינוניות ואולי אף מתעניינים בהן יותר, בגלל הסבירות שלאותן חברות אין את המשאבים ואת אמצעי ההגנה כנגד מתקפות סייבר על המערכות שלהם ולעיתים אינן דואגות לבטח את עצמן בביטוח סייבר.
בעצם, כמעט בכל חברה קיים כיום סוג של חשיפה ללוחמת סייבר. החל באוניברסיטאות ומוסדות לימוד האוגרות מידע רב על הסטודנטים שלהם, עובר דרך מוסדות רפואיים כגון בתי חולים וקופות החולים וכלה בחברות אשראי, בנקים, אתרי מכירות למיניהם, בעלי מקצועות חופשיים וכל גוף שפעילותיו או הכנסותיו מבוססות על מחשב המחובר לאינטרנט. האיום של מתקפות האקרים - בין אם המניע שלהם הוא כלכלי, פלילי, אנרכיסטי או פוליטי – הולך ומחמיר במיוחד בישראל וכבר כיום מיטב המומחים בתחום מודים כי כבר בלתי אפשרי למנוע את החדירה באופן מוחלט.

מהו ביטוח סיכוני סייבר?

ביטוח סיכוני סייבר הינו מוצר שקיים בשוק ונועד להגן בפני מגוון החשיפות הנובעות מפריצה אפשרית למאגרי המידע של העסק המבוטח.

מה כולל ביטוח סייבר?

 • כיסוי ביטוחי מפני תביעות המוגשות על ידי צדדים שלישיים (כגון ספקים לקוחות וכו)
 • בגין נזקים שנגרמו בעקבות חדירה של האקרים למערכות המחשב, נזקי וירוסים, בעיות של זכויות יוצרים וקניין רוחני, הפרת הפרטיות ועוד
 • כמו כן ניתן להרחיב את הביטוח לנזקים לרוכש הפוליסה (צד ראשון) וכן נזקים הנגרמים במישרין לעסק (כמו אובדן הכנסה כתוצאה מנפילת מערכות המחשב, סחיטה, ניהול משברים והוצאות בהעסקת חברות יחסי ציבור וכדומה)

פוליסות הביטוח הסטנדרטיות הקיימות כיום (ביטוח עסק, אחריות מקצועית, צד שלישי, נושאי משרה ודירקטורים וכו) אינן מכסות אתכם בפני מתקפות סייבר וביום תביעה הנכם חשופים ללא מענה ביטוחי.

היתרונות ברכישת ביטוח סיכוני סייבר:

 1. הכיסוי רחב יותר משנדמה לכם. ניתן לרכוש כיסוי בגין נזקים שיגרמו למבוטח (צד א) ולצדדים שלישיים כתוצאה משימוש במידע בגין פגיעה במוניטין, הוצאות טיפול במשבר, נזקים פיננסיים וכו
 2. ניהול סיכונים וטיפול במשברים– בעבודה משותפת עם המבטחים ניתן לצמצם חשיפות ולהעביר חלק ניכר מהסיכון אל המבטחים תמורת פרמיה
 3. אפילו אם אין לחברה אתר משלה אך היא נעזרת בשירותי מחשב, שירותי ענן או אף משתמשת בשרת חיצוני – עדיין יש לה חשיפות רבות הניתנות לביטוח
 4. ביטוח סייבר הינו ביטוח בר השגה (לא יקר כפי שניתן לחשוב) ומומלץ מאוד לקבל הצעה כבר היום לעסק שלך

לסיכום, כמו שכל עסק מבטח את עצמו כנגד סיכוני אש, פריצה העלולים לגרום לנזק כספי והפסקת הפעילות העסקית, כך בעידן הדיגיטלי של היום על כל עסק לנהל את הסיכונים בתחום המחשוב ולהבין שביטוח סייבר הינו ביטוח הכרחי ונחוץ בסביבת העסקים של ימינו.

לפרטים נוספים על ביטוח חבות מוצר רפואי ניתן לפנות לעו"ד בן ברק
דוא"ל: BBarak@madanes.com     
טלפון: 073-2128130 
פקס: 03-63870461

לקבלת הצעת מחיר או שירות לחץ כאן
טוען...

מידע שמסרת ותמסור, ברצונך ובהסכמתך, יישמר אצלנו וישמש את קבוצת מדנס לצורך דיוור ישיר, ניתוח מידע ומתן השירותים. ייתכן שהמידע יועבר לספקים וחברות בתחום הביטוח והפיננסיים לצרכים האמורים

לקבלת הצעת מחיר או שירות
צור קשר התקשר עכשיו
Loading...